baner

Komiks i Okolice

''Constantine''- informacje o filmie

Warner Bros.


Filmowcy


Francis Lawrence (reżyseria) nakręcił w swojej karierze teledyski dla największych gwiazd muzyki, jest laureatem chyba każdej nagrody branżowej. W roku 2003 doceniono jego teledysk do piosenki Justina Timberlake’a „Cry Me A River”. Kilkakrotnie uhonorowano go nagrodami MTV Video Music Award, w roku 2002 otrzymał tytuł muzycznego reżysera roku. W tym samym roku otrzymał nagrodę Latin Grammy za teledysk popularnej południowoamerykańskiej piosenkarki Shakiry do piosenki „Suerte”.

Lawrence miał okazję współpracować z rozmaitymi artystami, znaleźli się wśród nich Britney Spears, Janet Jackson, Will Smith i Aerosmith, a także gwiazdy R&B, hard rocka czy sceny alternatywnej, jak Wyclef Jean, POD i Garbage. W swojej karierze nakręcił wiele wysokobudżetowych teledysków, ale najbardziej ceni wideoklip Willa Smitha „Black Suits Doming”, oparty o motywy z filmu „Faceci w czerni II”. Krążą plotki, że był to jeden z najdroższych kiedykolwiek zrealizowanych teledysków. Realizacja tego teledysku okazała się sporym wyzwaniem, ale młody reżyser znakomicie wywiązał się z postawionego przed nim zadania. Co więcej, dzięki pracy na planie tego wideoklipu nabrał doświadczenia, które przydało mu się potem podczas pracy na planie jego pierwszego filmu fabularnego.

Lawrence dorastał w Los Angeles, podobnie jak wiele dzieci interesował się filmem. Pisał własne scenariusze, kręcił filmy na taśmie 8 mm, a w końcu zaczął uczęszczać na kursy filmowe. Wszystko to doprowadziło go do podjęcia decyzji o związaniu swej kariery z przemysłem filmowym. Studiował na uniwersytecie Loyola Marymount University, w trakcie studiów realizował swoje własne filmy. Po otrzymaniu dyplomu zaczął kręcić teledyski dla przyjaciela, właściciela małej wytwórni fonograficznej. Od tego czasu jego kariera rozwijała się błyskawicznie.

Lauren Shuler Donner (producentka) jest jedną z najbardziej znanych i cenionych producentek holluywoodzkich. W swojej karierze pracowała z czołowymi reżyserami, byli wśród nich Nora Ephron, Oliver Stone, Bryan Singer, Joel Schumacher, John Hughes i Ivan Reitman. Wyprodukowane przez nią filmy zarobiły dotychczas łącznie około dwóch miliardów dolarów.

W minionym roku na ekrany kin wszedł wyprodukowany przez nią film „X2”, następca przebojowego obrazu „X-Men”. Film pobił rekordy box office, w ciągu pierwszego tygodnia wyświetlania przynosząc dochód w wysokości ponad 200 milionów dolarów na całym świecie.

Shuler Donner wyprodukowała ostatnio film „Linia czasu”, którego scenariusz powstał na podstawie powieści Michaela Crichtona. Obecnie producentka zajmuje się pracą nad powstającymi filmami „The Secret Life of Bees” i niecierpliwie wyczekiwanego przez fanów „X3”.

Shuler Donner była od początku skazana na sukces, już jej pierwszy film, „Mr. Mom”, trafił do czołówki najbardziej zyskownych filmów roku. W kolejnym wyprodukowanym przez nią filmie, „Zaklęta w sokoła”, zagrali Matthew Broderick, Michelle Pfeiffer i Rutger Hauer. Shuler wyprodukowała także filmy “St. Elmo's Fire” i “Pretty in Pink”. Na początku lat 90. producentka zrealizowała przebojowe filmy „Dave” i „Uwolnić orkę”, oba trafiły na listę dziesięciu najbardziej dochodowych filmów roku 1993. Film „Dave” był nominowany do Oskara (za najlepszy scenariusz) i Złotego Globu (najlepsza komedia). W latach 90. Shuler Donner wyprodukowałą także filmy „Masz wiadomość”, 3 „Fugitives”, „Radio Flyer” i sequel filmu „Uwolnić orkę”. Jako prezes firmy The Donners Company nadzorowała produkcję tytułów „Uwolnić orkę III”, „Zabójcy”, „Wulkan”, „Bulworth” i „Just Married”. Inne filmy, które wyprodukował Shuler Donner, to „Męska gra” i „X-Men”.

Shuler Donner i jej mąż, reżyser Richard Donner, zostali niedawno wyróżnieni przez stworzoną przez Michała Gorbaczowa organizację ekologiczną Global Green USA, milenijną nagrodą Green Cross, przyznaną im w uznaniu ich zasług dla środowiska. Producentka jest także laureatką licznych innych nagród i wyróżnień, w tym Girls, Inc., Premiere's Producer Icon Award i Vision Award. Shuler Donner zasiada także w radzie nadzorczej organizacji ekologicznej TreePeople, z siedzibą w Los Angeles. Jest także członkinią rad nadzorczych Hollygrove Children’s Home i Gildii Producentów Amerykańskich. Sprawuje funkcje kierownicze na wydziale filmowym Uniwersytetu stanu Południowa Kalifornia, jest także członkiem akademii filmowej Stanów Zjednoczonych.
Wraz z mężem Richardem Donnerem mieszka w Los Angeles.

Benjamin Melniker (producent) przez trzydzieści lat pracował na rozmaitych stanowiskach w wytwórni Metro-Goldwyn Mayer Inc., ostatecznie objął stanowisko wiceprezesa tej firmy. W ciągu tych lat Melniker miał szczęście pracować nad dziesiątkami znakomitych filmów, w tym nad „Doktorem Żywago”, „Odyseją kosmiczną 2001” Stanley’a Kubricka, pracował także z legendarnym Arthurem Freudem przy okazji produkcji kilku musicali MGM.
Melniker brał także udział w realizacji filmów „Batman i Robin”, „Batman Forever”, „Powrót Batmana”, „Mitchell” z Lindą Evans i Shoot z udziałem Cliffa Robertsona i Ernesta Borgnine’,a, „Batman”, „Swamp Thing” i „The Return of Swamp Thing”, a także filmów animowanych „Batman Beyond: Return of the Joker”, „Batman and Mr. Freeze: Subzero” i „Batman: Mask of the Phantasm”.

W fazie postprodukcji znajduje się obecnie kolejny film z cyklu, „Batman Begins”. Jego reżyserem jest Christopher Nolan, w obsadzie znajdują się Christian Bale jako Bruce Wayne, Michael Caine, Morgan Freeman, Liam Neeson, Katie Holmes i Gary Oldman. Melniker był także producentem wykonawczym filmu „Kobieta-Kot”, w którym pojawiła się bohaterka komiksów o Barmanie. W obrazie w roli Patience Phillips wystąpiła laureatka Oskara Halle Berry.

Dla potrzeb telewizji był producentem wykonawczym serialu „Where in the World is Carmen Sandiego?”, za który uhonorowano go nagrodą Emmy dla najlepszego serialu animowanego, „Little Orphan Annie’s Very Animated Christmas”, „Batman: The Animated Series”, „Fish Police”, „Dinosaucers” i filmów telewizyjnych „Harmful Intent i Three Sovereigns for Sarah”, ten ostatni opowiada historię słynnych procesów o czary w miasteczku Salem.
Melniker od ponad 10 lat jest członkiem rady nadzorczej Motion Pictures Association of America.

Michael E. Uslan (producent) wraz ze swoim długoletnim wspólnikiem Benjaminem Melnikerem przyczynili się do powstania licznych filmów.

Po zakończeniu prac nad „Constantine”, Uslan zacznie pracować nad filmem „Batman Begins” w reżyserii Christophera Nolana, w którym w roli młodego Bruce’a Wayne’a wystąpi Christian Bale. Uslan był producentem wykonawczym filmów „Batman i Robin”, „Batman Forever”, „Powrót Barmana”, „Batman”, „Swamp Thing” i „The Return of Swamp Thing”, a także animowanych filmów „Batman Beyond: Return of the Joker”, , „Batman and Mr. Freeze: Subzero” i „Batman: Mask of the Phantasm”.
Uslan wychował się na komiksach, nauczył się z nich czytać. Stał się cenionym specjalistą z zakresu historii komiksu, na uniwersytecie stanu Indiana prowadził wykłady na temat sztuki komiksowej. Zaproponowano mu pracę w wydawnictwie DC Comics. Napisał wtedy scenariusze do kilku zeszytów „Batmana”. Jest także autorem scenariuszy do wielu gazetowych komiksów, takich jak „Terry and the Pirates”, „Just Imagine”, „Batman” i „The Shadows”. Uslan jest także autorem kilku książek, w tym „The Comic Book in America”, „America At War”, „Mystery in Space”, „The Best of Archie”, „The Comic Book Revolution” i „Dick Clark’s The First 25 Years of Rock and Roll”, jest również autorem i współautorem rozmaitych albumów i antologii komiksu.

Dla potrzeb telewizji był producentem wykonawczym serialu „Where in the World is Carmen Sandiego?”, za który uhonorowano go nagrodą Emmy dla najlepszego serialu animowanego, „Little Orphan Annie’s Very Animated Christmas”, „Batman: The Animated Series”, „Fish Police”, „Dinosaucers” i filmów telewizyjnych „Harmful Intent” i „Three Sovereigns for Sarah”, zrealizowanego na podstawie relacji ze słynnego procesu czarownic w Salem.
Uslan pracuje obecnie nad kilkoma projektami, w tym nad filmową wersją komiksu wydawnictwa DC Comic „Shazam”, nad filmem fabularnym „The Spirit”, zajmuje się także produkcją – wraz z Frankiem Darabontem i Chuckiem Russellem – filmu „Way Of The Rat”.

Erwin Stoff (producent) zajmował stanowisko producenta lub producenta wykonawczego w trakcie realizacji licznych projektów filmowych. Ostatnio wyprodukował film akcji „Biker Boyz”, w którym w roli głównej wystąpił Laurence Fishburne.
Stoff jest jednym z głównych udziałowców w firmie 3 Arts Entertainment, jest także agentem Keanu Reevesa. Dzięki temu brał udział w realizacji licznych filmów aktora. Był producentem filmu „Słodki listopad”, zajmował stanowisko producenta wykonawczego w trakcie prac nad filmami „A Scanner Darkly”, „Hard Ball”, „The Replacements”, „Matrix”, „Adwokat diabła” i „Feeling Minnesota”, we wszystkich tych obrazach występował Reeves. Pierwszym filmem, podczas którego obaj panowie współpracowali ze sobą, był „Bill & Ted’s Bogus Journey”.
Stoff był także producentem wykonawczym filmu „Austin Powers: szpieg który nie umiera nigdy” i „National Lampoon’s Loaded Weapon 1”. Inne filmy, które wyprodukował, to „Picture Perfect”, z udziałem Jennifer Aniston i „Guess Who”, w którym zagrał Bernie Mac.

Lorenzo di Bonaventura (producent) to znana postać w świecie hollywoodzkich producentów. Choć „Constantine” to pierwszy film, którego di Bonaventura jest producentem, realizacja filmów nie ma dla niego żadnych tajemnic.
Di Bonaventura urodził się w Nowym Jorku, jest licencjatem Harvardu, tytuł magistra otrzymał na wydziale zarządzania Uniwersytetu Pennsylvania. Na początku kariery zawodowej zatrudnił się w Columbia Pictures. W roku 1989 przeszedł do Warner Bros. Picture, gdzie objął stanowisko wiceprezesa kreatywnego, a wkrótce potem wiceprezesa do spraw produkcji. Dzięki doskonałej pracy w marcu 1996 roku objął stanowisko prezesa do spraw produkcji światowej.
W trakcie pracy w Warner Bros. Pictures, nadzorował realizację największych przebojów studia, w tym filmów: „Matrix”, „Złoto pustyni”, „Depresja gangstera”, „Gniew oceanu”, „Ocean’s Eleven: Ryzykowna gra”, „Harry Potter i kamień filozoficzny”, „Harry Potter i komnata tajemnic”, „Dzień próby”, „Troja”, „Ostatni samuraj” i „Scooby Doo”.
Jego firma producentka jest związana ze studiem Paramount, dla którego realizuje obecnie film „Four Brothers”.

Akiva Goldsman (producent) zajmuje się obecnie produkcją filmu „Mr. And Mrs. Smith”, w którym w rolach głównych występują Brad Pitt i Angelina Jolie. Był producentem filmowego remake’u popularnego serialu z lat 70. ubiegłego wieku „Starsky & Hutch”, w którym w rolach głównych wystąpili Ben Stiller i Owen Wilson. Wyprodukował także wyreżyserowany przez Renny’ego Harlina film „Piekielna głębia”.
Goldsman napisał scenariusz filmu „Kod Leonarda”, do którego zdjęcia rozpoczną się latem tego roku. W roli głównej wystąpi Tom Hanks, za kamerą stanie Ron Howard. Goldsman jest także autorem scenariusza do wyświetlanego niedawno futurystycznego thrillera „Ja, Robot”, w którym w roli głównej wystąpił Will Smith i filmu „The Cinderella Man”, z udziałem Russella Crowe’a i Renee Zellweger.
W roku 2001 Goldsman otrzymał Oskara, Złoty Glob i nagrodę gildii scenarzystów za scenariusz do filmu „Piękny umysł”.
Na podstawie innych scenariuszy jego autorstwa nakręcono filmy „Klient”, „Batman Forever”, „Czas zabijania”, „Zagubieni w kosmosie”, „Totalna magia” i „Silent Fall”.
Goldsman urodził się w Nowym Jorku, ukończył Wesleyan University, jest absolwentem kursu kreatywnego scenopisarstwa na uniwersytecie nowojorskim.

Gilbert Adler (producent wykonawczy) był producentem wykonawczym udanego filmowego remake’u serialu telewizyjnego z lat 70. ubiegłego wieku „Starsky & Hutch”, w którym w rolach głównych zagrali Ben Stiller and Owen Wilson. Pracuje jako scenarzysta, reżyser, producent i producent wykonawczy, brał udział w realizacji filmów „Statek widmo”, „Trzynaście duchów”, „Dom na nawiedzonym wzgórzu”, „Demon Knight” i „Bordello of Blood”, Adler był współautorem scenariusza i reżyserem tego ostatniego.
Adler współpracował także z telewizją, wyreżyserował kilka odcinków serialu „Charmed” i nowej wersji „Fantasy Island”. Był także producentem, reżyserem i scenarzystą kilku odcinków serialu stacji HBO „Opowieści z krypty”, nadzorował jego produkcję przez ponad pięć lat. Serial zdobył w tym czasie liczne nagrody i wyróżnienia. Adler był także producentem telewizyjnego filmu HBO „Double Tap”, a także scenarzystą, reżyserem i producentem serialu „Perversions of Science”.
Obecnie zajmuje się produkcją filmu „Superman”, którego reżyserem jest Bryan Singer.

Michael Aguilar (producent wykonawczy) jest współzałożycielem firmy Penn Station Entertainment, która w krótkim czasie zdobyła sobie opinię jednej z najlepszych nowych firm producenckich w Hollywood. Kierowane przez niego przedsiębiorstwo pracuje obecnie nad realizacją remake’u klasycznego filmu George’a Romero „The Crazies”, do którego scenariusz napisał Scott Kosar („Teksańska masakra piłą mechaniczną”, „The Machinist”); nad adaptacją komiksu Steva Nilesa „Aleister Arcane”; nad filmem „Area 51” w reżyserii Georgaris; „Semi-Pro” w reżyserii Scota Armstronga („Road Trip”, „Old School”), w którym występuje Will Ferrell; a także nad filmami „Le Convoyeur” Andrew Kevina Walkera („Siedem”, „Jeździec bez głowy”) i „Stain” Alberta Torresa, który wyreżyseruje Mark Pellington („Przepowiednia”, „Arlington Road”.)
Aguilar jest absolwentem Phillips Exeter Academy i Kenyon College. Na początku swojej kariery zawodowej pracował w RKO Picture, gdzie ostatecznie objął stanowisko kierownika produkcji. Przeszedł potem do Paramount Pictures, gdzie nadzorował realizację filmów „Bez twarzy”, „A Night at the Roxbury” i „Mroczny horyzont”.

Przez kolejne sześć lat Aguilar kierował firmą produkcyjną należącą do Lauren Shuler Donner i jej męża, reżysera Richarda Donnera. Nadzorował tam powstanie filmów „X-Men” i „Męska gra” w reżyserii Oliviera Stone’a. Wyprodukował film „Out Cold”, był współproducentem wyreżyserowanej przez Richarda Donnera adaptacji ksiązki Michaela Crichtona „Linia czasu”.

Kevin Brodbin (scenariusz) urodził się w Irlandii, przed przeprowadzką do Los Angeles mieszkał w Londynie. Pierwszym filmem, jaki zrealizowano na podstawie jego scenariusza, był „The Glimmer Man” z 1996, w którym wystąpili Steven Seagal i Keenan Ivory Wayans. Wkrótce potem zaczął prace nad scenariuszem filmu „Hellblazer”. Brodbin jest także autorem scenariusza filmu „Mindhunters”, wyreżyserowanego przez Renny’ego Harlina.

Frank Cappello (scenariusz) pracuje jako scenarzysta, reżyser i twórca efektów specjalnych. Napisał ostatnio scenariusz filmu „Linia czasu” w reżyserii Richarda Donnera, pracuje nad scenariuszem filmu „Rainbow Six”, opartym na książce autorstwa Toma Clancy’ego.
W roku 1991 na ekrany kin wszedł pierwszy film nakręcony na podstawie scenariusza jego autorstwa, „Suburban Commando”. W tej komedii science-fiction w roli głównej wystąpił gwiazdor wrestlingu Hulk Hogan i Christopher Loyd. Cappello wyreżyserował następnie film akcji „American Yakuza”, w którym w jednej ze swych pierwszych głównych ról zagrał Viggo Mortenson. Cappella napisał potem scenariusz i wyreżyserował film „No Way Back”, w którym w roli głównej wystąpił Russell Crowe, będący wówczas na progu swojej kariery.
Cappello zaczął pracę w przemyśle filmowym od tworzenia efektów specjalnych podczas produkcji reklamówek telewizyjnych. Kierował wówczas własną firmą, która wykonała efekty do ponad 300 rozmaitych spotów reklamowych. Po przeprowadzce do Los Angeles nadal zajmował się efektami, pracował wówczas jako kierownik ekipy do spraw efektów specjalnych podczas realizacji kilku filmów, takich jak „Flubber” czy „Czerwona planeta”.
Cappello pisze w tej chwili kilka scenariuszy do filmów, których będzie reżyserem.

Philippe Rousselot (zdjęcia) otrzymał w roku 1993 Oskara za zdjęcia do filmu Roberta Redforda „A River Runs Thru It”. Jego ostatnim dziełem są zdjęcia do filmu Tima Burtona „Duża ryba”. Film wszedł na ekrany w roku 2003.
Rousselot pracuje obecnie na planie kolejnego filmu Tima Burtona, „Charlie and the Chocolate Factory”.
Urodzony we Francji operator był nominowany do nagrody Akademii za zdjęcia do dwóch innych filmów: „Henry & June” i „Hope and Glory”. Rousselot jest autorem zdjęc reżyserskiego debiutu Denzela Washingtona „Antwone Fisher”, pracował także przy realizacji filmu Tima Burtona „Planeta małp”, „Tytani”, „Skandalista Larry Flynt”, „Mary Reilly”, „Wywiad z wampirem”, „Ciało i krew”, „Sommersby”, „Niebezpieczne związki” i „Diva”.

Naomi Shohan (kierownictwo produkcji) pracowała podczas realizacji filmu „Łzy słońca” w reżyserii Antoine Fuqua, w którym w roli głównej wystąpił Bruce Willis. Uwagę reżysera „Constantine”, Francisa Lawrence’a, wzbudziła jednak jej praca na planie filmu „Dzień próby”. Za rolę w tym filmie Denzel Washington otrzymał nagrodę Oskara dla najlepszego aktora, natomiast Ethan Hawke nominowany był do nagrody Akademii w kategorii najlepszego aktora drugoplanowego. Shohan była także kierownikiem produkcji filmu „American Beauty” z 1999 roku, w którym wystąpili Kevin Spacey i Annette Bening.

„Constantine” to już trzeci film, na planie którego Shohan spotyka się z Keanu Reevesem. Wcześniej współpracowała z nim podczas realizacji filmu „Słodki listopad” i na planie „Feeling Minnesota”. Shohan była także kierowniczką produkcji filmów „Teaching Mrs. Tingle”, z udziałem Helen Mirren i Katie Holmes; „Zabójczy układ”, w reżyserii Antoina Fuqua; „Playing God”; „White Man’s Burden”, z udziałem Johna Travolty i „Zebrahead”, w reżyserii Anthony’ego Drazana.

Wayne Wahrman (montaż) jest autorem montażu obu częśći filmu „Aniołki Charliego”, pracował także nad montażem filmu wojennego z okresu II wojny światowej „U571”. Wcześniej współpracował z reżyserem Stevenem Zaillianim przy realizacji jego filmów „Adwokat” i „Searching for Bobby Fischer”.
Inne filmy, przy których pracował, to „Wehikuł czasu”, „The Education of Little Tree”, „2 Days in the Valley” i „Ostatni Mohikanin”.
Wahrman wychowywał się w Richmond w stanie Wirginia, jest absolwentem wydziału filmowego Uniwersytety Stanu Południowa Kalifornia, jeden z jego studenckich filmów został wyróżniony nagrodą imienia Jima Morrisona.

Brian Tyler (muzyka) to znany i ceniony, wielokrotnie nagradzany kompozytor, dyrygent i autor piosenek. Jego przygoda z muzyką rozpoczęła się w dzieciństwie, gdy pobierał lekcje gry na fortepianie, perkusji i gitarze. Jako nastolatek koncertował już na całym świecie.
Tyler jest autorem ścieżki dźwiękowej filmu „Ścigany”, w którym wystąpił Tommy Lee Jones. Film wyreżyserował laureat Oskara William Friedkin. Autorstwa Tylera jest także muzyka do filmu „Linia czasu” w reżyserii Richarda Donnera, którego scenariusz oparty jest na motywach powieści Michaela Crichtona. Muzyka do filmu Billa Paxtona „Ręka Boga” otrzymała tytuł najlepszej ścieżki dźwiękowej roku 2002, album z jego muzyką do filmu „Dzieci Diuny” dotarł do czwartego miejsca listy przebojów internetowego sklepu Amazon.com, wyróżniono go także w 2003 roku nagrodą BSO Spirit Film Music Award w kategorii najlepszej ścieżki dźwiękowej.
Tyler jest autorem muzyki, jaką słyszeliśmy w trakcie ubiegłorocznych igrzysk olimpijskich, nominowano go do nagrody Emmy za muzykę do filmu „Last Call”, w którym wystąpili Jeremy Irons i Sissy Spacek. Film opowiada o życiu F. Scott Fitzgeralda. Uznanie krytyków zyskała muzyka do „Godsend”, z udziałem Roberta De Niro, i obrazu „Gdy zapada zmrok”. Magazyn „Music from the Movies” określił Tylera mianem „najlepszego kompozytora młodego pokolenia, jaki pracuje dla Hollywood”, natomiast pismo „Film Score Monthly”, opublikowało jego zdjęcie na okładce numeru z maja minionego roku, podpisując je „Przyszłość muzyki filmowej”.
Tyler rozpoczął pracę w filmowym przemyśle muzycznym od napisania muzyki do kilku filmów niezależnych, takich jak „Six-String Samurai”, czy „Bubba Ho-tep”. Jest także autorem muzyki do filmu „Star Trek: Enterprise” i „Panic”, z udziałem Williama H. Macy’ego i Donalda Sutherlanda.
Tyler jest absolwentem stanowego uniwersytetu w Południowej Kalifornii i Harvardu, twierdzi, że muzyczną inspiracją są dla niego dokonania jego dziadka Waltera Tylera, uhonorowanego nagrodą Akademii. Obecnie pracuje nad muzyką do najnowszego filmu Mela Gibbona, „Paparazzi”, a także nad thrillerem science fiction „The Final Cut”, w którym w rolach głównych grają Robin Williams i Jim Caviezel.

Klaus Badelt (muzyka) rozpoczął swoja muzyczną karierę od produkcji płyt znanych artystów, takich jak Harald Juhnke, Jocelyn Brown i Chaka Khan. Następnie skomponował muzykę do tuzinów filmów i reklam w ojczystych Niemczech, gdzie ciągle chętnie pracuje dla największych stacji telewizyjnych m.in. RTL i ZDF.
W 1997 roku Badelt przeprowadził się do Los Angeles, do roku 2002 nawiązał współpracę ze wszystkimi dużymi studiami filmowymi. Jest autorem muzyki do święcącego tryumfy w 2003 roku filmu „Piraci z Karaibów”, napisał też ścieżki dźwiękowe do tak znanych filmów jak „Rekrut” z Alem Pacino i Colinem Farrellem; Sekcja 8, z Johnem Travoltą i Samuelem L. Jacksonem; „K-19” i „Obietnica” z Jackiem Nicholsonem i Benicio del Toro oraz „Ned Kelly” z Heath Ledger i Orlando Bloomem.

Badelt skomponował ostatnio muzykę do filmu „Kobieta-Kot”. Obecnie pracuje nad ścieżką dźwiękową do animowanego filmu „Curious George”, którego premiera odbędzie się w 2006 roku.

Louise Frogley (Projektantka kostiumów) już od ponad dwudziestu lat pracuje przy realizacji rozmaitych filmów fabularnych i telewizyjnych. Ostatnio pracowała na planach filmów „Man on Fire” Tony’ego Scotta, „Zawód: szpieg”, „Na żywo z Bagdadu”, „Abandon” i Angol” oraz „Traffic”, w reżyserii Stevena Soderbergha. Za ten ostatni nominowano ją do nagrody gildii projektantów kostiumów w roku 2001.
Frogley projektowała kostiumy podczas realizacji filmów “Stigmata”, “U.S. Marshals”, “Niebezpieczna prędkość 2”, “Krytyczna decyzja”, “Pie in the Sky”, “The Cure”, “The War of the Buttons”, “Wilder Napalm”, “Warlock”, “Heart Condition”, “Three Men and a Little Lady”, “Breaking In”, “Bull Durham”, “Defense of the Realm”, “Mona Lisa” i “Another Time”, “Another Place”. Jej pierwszym filmem był nagrodzony Oskarem obraz Hugh Hudsona „Rydwany ognia”.
Frogley rozpoczęła swoją działalność zawodową w Londynie i w Paryżu, początkowo oprócz projektowania kostiumów zajmowała się także projektowaniem planów. Pracowała dla wielu firm, miała także okazję współpracować z bardzo znanymi reżyserami, w tym z Ridley’em Scottem, Tonym Scottem, Adrianem Lynem i Hugh Hudson.
W tej chwili Frogley pracuje na planie filmu Stephena Gaghana „Syriana” produkowanego przez Warner Bros. Pictures i „Skeleton Key”.

Zobacz galerię zdjęć z filmu
Zobacz plakaty promujące film
Przeczytaj o grze "Constantine"
zobacz screeny z gry
Przeczytaj wywiady z odtwórcami głównych rol i reżyserem

[Dariusz Sędek-Warner Bros. Polska]

Opublikowano:

Strona
<<   9 z 9



Tagi

Hellblazer

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-