baner

NEWS

- Zapowiedzi

Październikowe premiery Kultury Gniewu


Na MFKiG KG przygotowała trzy premiery. Okładki i plansze z komiksów Daniela Clowesa, Jacka Świdzińskiego i Marc-Antoine Mathieu do obejrzenia przedpremierowo na Alei.

Bóg we własnej osobie

Bóg we własnej osobieScenariusz: Marc-Antoine Mathieu
Rysunki: Marc-Antoine Mathieu
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2015
Tytuł oryginału: Dieu en personne
Tłumaczenie: Olga Mysłowska
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 165 x 235 mm
Stron: 126
Cena: 44,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-64858-21-5


Jakiś człowieczek cierpliwie stoi w kolejce. Gdy zostaje poproszony o podanie nazwiska, przedstawia się jako „Bóg”. Nie jest nigdzie zameldowany, nie ma żadnych dokumentów ani numeru identyfikującego. Jego nagłe pojawienie się rozpętuje wielką medialną burzę... Wkrótce rozpoczyna się proces, w którym oskarżonym jest „Sprawca Wszystkiego”.

Co by było, gdyby Bóg bez żadnej zapowiedzi zjawił się na naszej planecie? Takie pytanie stawia w „Bóg we własnej osobie” Marc-Antoine Mathieu, wybitny autor, który uwielbia bawić się komiksowymi konwencjami. Nakreśla w tej historii portret naszego społeczeństwa, często zatracającego się w medialnych szaleństwach. Ta oryginalna opowieść, pełna humoru i absurdu, skłania do głębokich refleksji.

Książkę wydano dzięki dofinansowaniu Wydziału Kultury Ambasady Francji w Polsce w ramach Programu Wsparcia Wydawniczego BOY-ŻELEŃSKI.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Bóg we własnej osobie Bóg we własnej osobie Bóg we własnej osobie Bóg we własnej osobie Bóg we własnej osobie


Dawid Boring

Dawid BoringScenariusz: Daniel Clowes
Rysunki: Daniel Clowes
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2015
Tytuł oryginału: David Boring
Tłumaczenie: Wojciech Góralczyk
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 195 x 260 mm
Stron: 132
Cena: 59,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-64858-23- 9


Poznajcie Davida Boringa – dziewiętnastoletniego pracownika ochrony, trapionego całym katalogiem obsesji i udręczonego trudnym życiem emocjonalnym. Sprawy przybierają jeszcze gorszy obrót, kiedy David spotyka… Wandę, swoją wymarzoną dziewczynę. Ukochana wkrótce jednak znika, do Davida ktoś strzela (dwukrotnie), a jakby nieszczęść było mało, właśnie nadchodzi apokalipsa. A może już nadeszła?

„David Boring” to kolejna, po głośnych „Ghost World” oraz „Niczym aksamitna rękawica odlana z żelaza”, powieść graficzna Daniela Clowesa, jednego z najwybitniejszych twórców współczesnego komiksu. W tej absolutnie szalonej, a jednocześnie bardzo zabawnej historii, przygląda się on kondycji współczesnego człowieka, który mimo tysięcy lat ewolucji cały czas jest niewolnikiem pierwotnych instynktów.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Dawid Boring Dawid Boring Dawid Boring Dawid Boring Dawid Boring


Wielka ucieczka z ogródków działkowych

Wielka ucieczka z ogródków działkowychScenariusz: Jacek Świdziński
Rysunki: Jacek Świdziński
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2015
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 160x230 mm
Stron: 212
Cena: 49,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 9788364858222


Od miesięcy w środowiskach tzw. salonowych krążą pogłoski, że najnowszy komiks Świdzińskiego to mistyfikacja; że autor pokazuje w nim Polskę, jakiej nie ma, rzeczywistość, która została w całości wymyślona. Otóż należy powiedzieć z całą stanowczością – nie ulegajmy plotkom i oszczerstwom! „Wielka ucieczka z ogródków działkowych” to najczystszy, prawdziwy reportaż z samego serca Polski, naszego kraju, który Świdziński obejrzał z perspektywy ciemnych i mroźnych zimą, oślepiająco jasnych i gorących latem, przedziałów pociągów Polskich Kolei Państwowych; pociągów do których kawiarniano-salonowe towarzystwo pseudo-artystycznych konformistów po prostu nigdy nie wsiadło! Kim oni są, by oceniać autora i nasz kraj, którego piękna i wielkości nie chcą nawet poznać? Świdziński powiedział o Polsce tyle, ile można powiedzieć dziś. Za nim stoi nasz świat, nasze życie, moralność, sprawy osobiste, polityczne, wspólnotowe, nasza współczesność, podczas gdy elity utraciły już autorytet, a tym samym prawo do wypowiedzi.

Kolejne (po A niech cię, Tesla! i Zdarzenie 1908) nieszablonowe dzieło młodego rysownika Jacka Świdzińskiego.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Wielka ucieczka z ogródków działkowych Wielka ucieczka z ogródków działkowych Wielka ucieczka z ogródków działkowych Wielka ucieczka z ogródków działkowych Wielka ucieczka z ogródków działkowych




[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-