Nowe Teksty

Furia, król Artur [recenzja]
Jak komiks ocenił Sławiński?
Zjawiskowa She-Hulk #02, John Byrne [recenzja]
Jak komiks ocenił Sławiński?
Wonka, film [recenzja]
Jak film ocenił Zimiński?
Życzenie, Disney, film [recenzja]
Jak film ocenił Zimiński?

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Zapowiedzi

Timof w lutym 2016 roku


Pod koniec lutego ukażą się trzy albumy: "Ostatki" Sfara, trzeci tom "Sagi o Atlasie i Axisie" Pau i ósma część cyklu "Ralph Azham" zatytułowana "Nie pochwycisz płynącej rzeki". Okładki, opisy i przykładowe plansze oczywiście przedpremierowo do obejrzenia na Alei.

Ralph Azham #08: Nie pochwycisz płynącej rzeki

Ralph Azham #08: Nie pochwycisz płynącej rzekiScenariusz: Lewis Trondheim
Rysunki: Lewis Trondheim
Kolor: Brigitte Findakly
Wydanie: I
Data wydania: 29 Luty 2016
Seria: Ralph Azham
Tytuł oryginału:
Wydawca oryginału: Dupuis
Tłumaczenie: Katarzyna Sajdakowska
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 210x290 mm
Stron: 48
Cena: 37,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-63963-80-4
Komiks nr 185


Po pokonaniu Vom Syrusa, Ralph udowodnił wszystkim, że jest wybrańcem oraz został regentem Astolii. W codziennej rutynie rozwiązuje on problemy królestwa z opornymi zarządcami prowincji, poprzez osobiste i błyskawiczne odwiedzanie
każdego z nich, przy użyciu swych magicznych narzędzi.

Tymczasem w królestwie w siłę rośnie nowa religia - Nagatorzy, którzy odrzucają wszelkie bóstwa i wiarę. Praktykują odcinanie sobie lewego ucha, na znak przynależności do swojej frakcji. Jedna z ich liderek, tajemnicza Tilda Ponns, wydaje się być nie do pokonania! Przed Ralphem Azhamem wyrastają nowe wyzwania.
Tom 8 rozpoczyna nowy cykl w serii docenionej nagrodą, dla najlepszego komiksu zagranicznego w 2014 roku, przez Polskie Stowarzyszenie Komiksowe.

Ralph Azham jest dla mnie wielkim odkryciem. Lektura pierwszych dwóch albumów serii sprawiła mi nieskrywaną frajdę. Szukacie błyskotliwego komiksu rozrywkowego? Jesteście gotowi na szaloną przygodę z nie mniej szalonymi bohaterami? Chyba nie musicie się domyślać, co Wam polecam...
Jakub Syty, paradoks.net.pl

Lewis Trondheim stworzył fantastyczną woltyżerkę, zgrabnie ukazującą nieprzewidywalne perypetie ciekawego (anty)bohatera. Właściwe zbilansowanie przygody, grozy, czarnej komedii i obyczaju w ciekawej oprawie graficznej stanowi najpełniejszy opis zwartości komiksu. Dzieło smakowite, lekkostrawne i powalające. Palce lizać!
Mirosław Skrzydło, booklips.pl

Artysta umiejętnie łączy swój wyjątkowy, „rysunkowy” styl z sagą fantasy tworząc historię, która nie tylko bawi, ale przykuwa uwagę czytelnika zaintrygowanego zarówno licznymi przygodami głównego bohatera jak i oryginalnym uniwersum, w którym rozgrywa się akcja komiksu.
Marcin Kamiński, onet.pl

[...] Ralph Azham” to kapitalny cykl fantasy z przymrużeniem oka, który czyta się z niesłabnącym zainteresowaniem
Marcin Zwierzchowski, naekranie.pl

Czytelnik nieustannie trzymany jest w napięciu przez zderzanie oczekiwań i przyzwyczajeń wyniesionych z lektury setki podobnych opowieści z fantazją Trondheima.
Kaja Wabbit, alejakomiksu.com

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Ralph Azham #08: Nie pochwycisz płynącej rzeki Ralph Azham #08: Nie pochwycisz płynącej rzeki Ralph Azham #08: Nie pochwycisz płynącej rzeki Ralph Azham #08: Nie pochwycisz płynącej rzeki Ralph Azham #08: Nie pochwycisz płynącej rzeki Ralph Azham #08: Nie pochwycisz płynącej rzeki


Ostatki

OstatkiScenariusz: Joann Sfar
Rysunki: Joann Sfar
Wydanie: I
Data wydania: 29 Luty 2016
Tłumaczenie: Katarzyna Sajdakowska, Jakub Jankowski
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda
Format: 220x240 mm
Stron: 112
Cena: 49,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-63963-60-6
Komiks nr 184


Album Ostatki zbiera wszystkie dodatkowe materiały i historie, zamieszczone w zbiorczym wydaniu serii Le Bestiaire amoureux, którą wydaliśmy w albumach Wampir i Aspirine. Wiele z tych historii nigdy nie zostało ukończonych, ale powstawały one konsekwentnie na przestrzeni ostatnich dwóch dekad i doskonale uzupełniają białe plamy w uniwersum Sfara.

Poza ewolucją postaci, historie te doskonale pokazują też ewolucję kreski Sfara.

Wszystko to sprawia, że Wampir jest albumem, który urzeka od pierwszych stron i utrzymuje to odczucie aż do końca. [...] ci, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z komiksami francuskiego artysty, śmiało mogą zacząć od przygód Fernanda.
Jerzy Łanuszewski, Gildia.pl

Wampir to tytuł, którego nie można nie polubić. Znakomici bohaterowie, inteligentne scenariusz i humor oraz urocze rysunki nikogo nie pozostawią obojętnym.
Marcin Kamiński, onet.pl

Zacznijmy od postawienia sprawy jasno: Joann Sfar jest absolutnym, skończonym geniuszem narracji obrazkowej. A Wampir to spiżowy pomnik jego talentu.
Rafał Kołsut, kazet.pl

Trudno być miłośnikiem sztuki komiksowej w Polsce i nie znać dzieł francuskiego scenarzysty i rysownika [...] Joanna Sfara.
Sebastian Chosiński, esensja.stopklatka.pl

Fenomenalnie napisane postaci, efektowne dialogi (ukłony w stronę tłumaczy) i absolutnie niekonwencjonalne rozwiązania zastosowane w Wampirze utwierdzają geniusz Joanna Sfara.
Dominik Szcześniak, ziniol.blogspot.com

Aspirine prezentuje się wybornie. To oryginalne, niepowtarzalne dzieło, nie tylko dla miłośników twórczości Joanna Sfara i starych horrorów, ale również wielbicieli niebanalnych opowieści z wyraźnym morałem. Słowem, uniwersalna miłość w rytmie grozy.
Mirosław Skrzydło, booklips.pl

[...] Sfar tym samym udowadnia, że jednym kadrem potrafi jednocześnie rozbroić nadęty gotycki miti powiedzieć wiele o niezgłębionej naturze (nie)ludzkiej duszy.
Jakub Demiańczuk, Dziennik Gazeta Prawna

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Ostatki Ostatki Ostatki Ostatki Ostatki Ostatki


Saga o Atlasie i Axisie #3

Saga o Atlasie i Axisie #3Scenariusz: Pau
Rysunki: Pau
Wydanie: I
Data wydania: 29 Luty 2016
Seria: Saga o Atlasie i Axisie
Tytuł oryginału: La saga d'Atlas et Axis
Tłumaczenie: Jakub Jankowski
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 190X270 mm
Stron: 64
Cena: 42,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-63963-28-6
Komiks nr 186


Atlas i Axis biorą udział w wojennej wyprawie na bezwzględnych Makas. Czy przeżyją? Czy odnajdą spokój? Kogo spotkają z dawno zapomnianych przyjaciół? Najważniejsze jest to, że nauczą się tego, że nie zawsze wszystko jest takie jak wydaje się na pierwszy rzut oka. I że na wojnie nie ma dobrych i złych. Wszyscy są źli!

A, i legendarna Khimera też da o sobie znać!

Saga o Atlasie i Axisie to nad wyraz udana trawestacja skandynawskich epopei, pełnych mroku, makabry i wszelakich niebezpieczeństw. O dziwo lekka kreska, przyjazna kolorystyka (dominujące barwy to błękit, zieleń i biel) i prosta historia kapitalnie korespondują z niemal wylewającą się z kadrów brutalnością. W czym też należy postrzegać prawdziwą wartość recenzowanego dzieła.
Mirosław Skrzydło, booklips.pl

Saga o Atlasie i Axisie rozwija się w coraz bardziej interesujący sposób a cliffhanger, jakim zakończył się drugi tom sugeruje interesujący i trudny do przewidzenia dalszy ciąg historii. Tym razem nasi bohaterowie rozpoczynają niebezpieczną podróż, która może mieć tragiczny finał. Znając z dotychczasowych tomów nietuzinkowe poczucie humoru Paua, musimy być przygotowani na wszystko.
Paweł Ciołkiewicz, esensja.stopklatka.pl

W Sadze treści rozrywkowe idą ramię w ramię z edukacyjnymi, a przepiękne rysunki urzekają. Warto zapoznać się z tym tytułem.
Dominik Szcześniak, ziniol.blogspot.com

Sporo w komiksie jest żartów – a to już zasługa tłumacza - związanych z samymi psami. Już Sabakistan jest przykładem udanej kreacji słownej. Fajnie w wypowiedzi psa brzmi też, że widzie „pieskie życie”. Dobra jest legenda o psim bogu. Na którejś z plansz mamy psa pływającego pieskiem, na innej dochodzi do łapoczynów.
Andrzej Kłopotowski, wak.net.pl

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Saga o Atlasie i Axisie #3 Saga o Atlasie i Axisie #3 Saga o Atlasie i Axisie #3 Saga o Atlasie i Axisie #3 Saga o Atlasie i Axisie #3 Saga o Atlasie i Axisie #3




[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-