baner

Komiks i Okolice

''Constantine''- informacje o filmie

Warner Bros.

Obsada


Keanu Reeves (John Constantine) to jeden z najbardziej poszukiwanych i zajętych czołowych aktorów Hollywood. Powszechnie znane jest jego perfekcyjne przygotowanie do każdej roli, widoczne w każdym filmie z jego udziałem. Jesienią tego roku obejrzymy go w stylowym, animowanym filmie „A Scanner Darkly”, w reżyserii Richarda Linklatera, w którym wystąpią także Robert Downey Jr., Woody Harrelson i Winona Ryder. Aktor wystąpi także w niezależnym filmie „Thumbsucker”. Reżyserem tego obrazu jest Mike Mills, w obsadzie znajdują się także Tilda Swinton, Vincent D’Onofrio, Vince Vaughn i Benjamin Bratt.
W roku 2003 Reeves królował na ekranach kin całego świata w filmie „Matrix Rewolucje”, niecierpliwie wyczekiwanej ostatniej części trylogii „Matrix”. Wystąpił także w roli drugoplanowej w romantycznej komedii „Lepiej późno niż później”, w której w rolach głównych wystąpili Jack Nicholson i Diane Keaton.

Reeves zdobył sobie międzynarodową sławę rolą w filmie akcji „Speed - niebezpieczna prędkość” wyreżyserowanym przez Jana de Bonta. Inne filmy z jego udziałem, to: „Krótka piłka”, „Dotyk przeznaczenia”, „Słodki listopad”, „Sezon rezerwowych”, „Spacer w chmurach”, thriller „Adwokat diabła”, w którym wystąpił obok Ala Pacino i Charlize Theron, film w reżyserii Bernardo Bertolucciego „Mały Budda” i „Wiele hałasu o nic”. Zagrał także w „Drakuli”, „Moje własne Idaho” i „Na fali”.

Reeves urodził się w Bejrucie, w Libanie, dorastał w Toronto. Bardzo szybko zaczął występować w miejscowych teatrach i w telewizji, w końcu przeprowadził się do Los Angeles. Krytycy i publiczność po raz pierwszy zauważyli go w filmie Tima Huntera „River’s Edge”. Następnie młody aktor wystąpił w „Permanent Record” Marisy Silver, a wraz z Amy Madigan i Fredem Wardem w „The Prince Of Pennsylvania”. Widzieliśmy go później jako niewinnego Danceny’ego w filmie Stephena Freara „Niebezpieczne związki”, w którym zagrał u boku Glenn Close, Johna Malkovicha i Michelle Pfeiffer. Reeves wystąpił później w komedii Rona Howarda „Spokojnie tatuśku” i w „Kocham cię na zabój” Lawrence’a Kasdana. Po raz pierwszy wystąpił w roli głównej w komedii romantycznej na planie filmu Jona Amiela „Tune in Tomorrow”, w którym zagrali także Barbara Hershey i Peter Falk.
Reeves grał także w thrillerze science-fiction „Johnny Mnemonic”; w wyreżyserowanym przez Andrewa Davisa filmie akcji „Reakcja łańcuchowa”; a także w mrocznej komedii Steve’a Baigelmana „Feeling Minnesota”.

Rachel Weisz (Angela Dodson/Isabel) występuje w filmie „Constantine” w podwójnej roli Angeli i jej bliźniaczej siostry Isabel. Jest to jej drugi film z Keanu Reevesem, wcześniej zagrała z nim w zrealizowanym w 1996 filmie akcji „Reakcja łańcuchowa”. W minionym roku Weisz miała bardzo napięty harmonogram pracy. Obecnie pracuje na planie filmu „The Fountain”, w którym jej partnerem jest Hugh Jackman. W roku 2003 wystąpiła w jednej z głównych ról w filmie „Ława przysięgłych”, w którym zagrali także John Cusack, Gene Hackman i Dustin Hoffman. Jeszcze wcześniej utalentowana aktorka wystąpiła w obrazie „Przekręt doskonały”, w którym jej partnerami byli Ed Burns i Dustin Hoffman, i w filmie Neil La Bute’a „The Shape of Things”, którego była współproducentką.
W roku 2002 wystąpiła wraz z Hugh Grantem w komedii „Był sobie chłopiec”. Najbardziej znana jest jednak z roli egiptolożki Evelyn Carnahan z przebojowych filmów „Mumia” i „Powrót mumii”.

Aktorka wystąpiła także w wojennym dramacie Jeana-Jacquesa Annauda „Wróg u bram”, wraz z Judem Law i Josephen Fiennese,, w niezależnym filmie „Beautiful Creatures”, w brytyjskiej komedii „Land Girls”, a także w dramacie Beeban Kidron „Swept from the Sea”, w którym zagrał także Vincent Perez. Aktorka wystąpiła także w filmie Marka Pellingtona „Going All The Way”, z udziałem Jeremy’ego Daviesa i Bena Afflecka, a także w obrazie Bernardo Bertolucciego „Stealing Beauty”, w którym wystąpili również Liv Tyler i Jeremy Irons.

Jej kariera aktorska rozpoczęła się jeszcze podczas studiów, występowała wówczas na jednej z londyńskich scen teatralnych. Była założycielką trupy teatralnej Tongues Theater Group, wraz z którą brała udział w festiwalu teatralnym w Edynburgu, nagrodzoną ją tam wówczas prestiżową nagrodą Guardian Award.

Za rolę w teatralnym przedstawieniu sztuki Noela Cowarda „Design for Living” Weisz otrzymała nagrodę dla najlepszego debiutanta, przyznaną jej przez koło londyńskich krytykó teatralnych. W tym samym okresie wystąpiła także w wystawianej na West Endzie sztuce „Suddenly Last Summer” w reżyserii Seana Mathiasa. Aktorka ostatnio powróciła do teatru, zagrała w sztuce Neila LaBute’a „The Shape of Things”, wystawianej na West Endzie przez Almeida Theater, za rolę w tym przedstawieniu otrzymała doskonałe recenzje. Sztuka była także z powodzeniem wystawiana na Broadway’u. Po tym sukcesie powstała filmowa wersja przedstawienia, aktorka była współproducentką tego filmu.

Shia LaBeouf (Chaz) jest jednym ze świeżych nabytków aktorskiej sceny Hollywood. Właśnie zakończył prace na planie filmu „The Greatest Game Ever Played”, w reżyserii Billa Paxtona, w którym zagrał rolę główną.
LaBeouf wystąpił niedawno w filmie „Ja, robot”, w którym w roli głównej widzieliśmy Willa Smitha. Film wyreżyserował Alex Proyas. Wcześniej zagrał w filmie telewizyjnym „The Battle of Shaker Heights”, którego producentami wykonawczymi byli Matt Damon i Ben Affleck, a także w przebojowym obrazie „Aniołki Charliego II”.
W roku 2003 LaBeouf zadebiutował na dużym ekranie, zagrał wówczas obok Sigourney Weaver i Jona Voighta w filmie „Holes”. W telewizji wystąpił w serialu „Even Stevens”. W roku 2003 otrzymał nagrodę Daytime Emmy dla najlepszego wykonawcy w serialu dziecięcym.
LaBeouf ukończył wydział aktorski Uniwersytetu Stanu Południowa Kalifornia, mieszka w tym stanie wraz ze swoją rodziną.



Tilda Swinton (Gabriel) jest znana z szerokiego zakresu ról, w jakich występuje. Zakończyła niedawno prace na planie niezależnego filmu „Thumbsucker”, w którym występują także Keanu Reeves, Vincent D’Onofrio i Vince Vaughn. W minionym roku zagrała w kontrowersyjnym filmie kryminalnym „Young Adam”, w którym partnerował jej Ewan McGregor.

Widzowie pamiętają ją także z ról w filmach „The Statement”, w reżyserii Normana Jewisona, w którym wystąpił również Michael Caine; z filmu Camerona Crowe’a „Vanilla Sky” z Tomem Cruiseem; z „Adaptacji” Spike’a Jonea, z udziałem Nicholasa Cage’a i Meryl Streep; a także z niezależnego filmu science-fiction „Teknolust” i dramatu „The Deep End”. Aktorka zagrała także w filmach „Possible Worlds”, „Niebiańska plaża”, w którym w roli głównej wystąpił Leonardo DiCaprio, w debiucie reżyserskim Tima Rotha „The War Zone”, w obrazach „Love is the Devil”, „Conceiving Ada” i „Female Perversions”.
Swinton jest absolwentką uniwersytetu w Cambridge, początkowo występowała w teatrze, w Royal Shakespeare Company. Jej role wskazują, że ma skłonność do wcielania się w postaci mężczyzn. Grała Mozarta w puszkinowskiej sztuce „Mozart and Salieri”, wcieliła się także w postać robotnicy, która przyjęła tożsamość zmarłego mężą w latach II wojny światowej w sztuce Manfreda Kargesa „Man to Man”. Wystąpił także w filmowej adaptacji tej sztuki w roki 1991.
Siedmiokrotnie występowała w filmach znanego reżysera Dereka Barmana, ich współpraca datuje się od roku 1985, od filmu Caravaggio. Aktorka zagrała w filmach Aria, “The Last of England”, “War Requiem”, “The Garden” i “Edward II” tego reżysera. Wystąpiła także w niewielkiej roli w filmie Barmana „Wittgenstein”. W roku 1992 Swinton zdobyła międzynarodowe uznanie główną rolą w ambitnej adaptacji powieści „Orlando” Wirginii Wolf, w reżyserii Sally Potter.
W roku 1995 Swinton wzięła udział w serii artystycznych performance, noszących łączny tytuł „The Maybe”, w trakcie występu wykonawca leżał bez ruchu przez osiem godzin w szklanym pudle. Jej londyński performance w Serpentine Galery trwał 56 godzin, obejrzało go około 22 tysięcy osób.
W roku 2005 Tilda Swinton wystąpi jako Biała Wiedźma w filmie „The Lion The Witch and The Wardrobe”, pierwszym z cyklu opowieści z Narnii, wyreżyserowanym przez Andrew Adamsona; a także w nienazwanym jeszcze filmie Jima Jarmuscha. Widzowie obejrzą ją także w obrazie „The Man From London”, wyreżyserowanym przez węgierskiego mistrza Bela Tarra.

Pruitt Taylor Vince (Ojciec Hennessy) to jeden z najbardziej zapracowanych i wszechstronnych aktorów amerykańskich. W jego dorobku znajdują się filmy z każdego gatunku, od horroru, poprzez filmy akcji, do dramatów i komedii. Pracował pod kierunkiem najbardziej szanowanych reżyserów. Ostatnio wystąpił u boku nagrodzonej Oskarem Charlize Theron w filmie Monster, opartym na prawdziwej historii seryjnej morderczyni Aileen Wuornos.
Inne filmy z udziałem aktora, to thriller „Tożsamość” w reżyserii Jamesa Mangolda; film Luisa Mandokiego „Trapped”, z udziałem Charlize Theron i Kevina Bacona; „Simone” z Alem Pacino; niezależny obraz „13 Moons”, w którym zagrał Steve Buscemi; „The Cell”; film Neila LaBute’a „Nurse Betty” i komedia Lawrence’a Kasdana „Mumford”. Krytycy docenili go za rolę kurzarza w zrealizowanym w 1995 roku filmie „Heavy”. W obrazie tym zagrały także Liv Tyler i Shelley Winters, film otrzymał nagrodę specjalną jury podczas festiwalu filmowego Sundance.

Vince wystąpił po raz pierwszy na ekranie w niewielkiej rólce w filmie „Harry Angel” w reżyserii Alana Parkera, pojawił się potem w filmach „Mississippi w ogniu” i „Come See the Paradise”. Pracował z nagrodzonym Oskarem reżyserem i scenarzystą Oliverem Stonem na planie filmów „Urodzeni mordercy” i „JFK”. W trakcie swojej kariery zagrał także w filmach „Doktor Doolittle”, „The End of Violence” Wima Wendersa, „Beautiful Girls” Teda Demme’a, „Nobody’s Fool” Roberta Bentona, „City Slickers II: The Legend of Curly’s Gold”, „Drabina jakubowa” w reżyserii Adriana Lyne’a, w filmie „Dzikość serca” Davida Lyncha i w obrazie Barbeta Schroedera „Ćma barowa”.

W roku 1995 otrzymał nagrodę Emmy dla najlepszego aktora występującego gościnnie za rolę w serialu „Murder One”. Wystąpił w kilku filmach telewizyjnych, jak również serialach. Telewidzowie widzieli go w „Touching Evil”, „Alias”, „The Handler”, „Z archiwum X”, „The Marshal”, „Chicago Hope”, „Sisters”, „Quantum Leap” i „Miami Vice”.

Djimon Hounsou (Midnite) otrzymał niedawno nominację do Oskara za rolę Mateo, łagodnego sąsiada w wyreżyserowanym przez Jima Sheridana filmie o imigrantach „W Ameryce”. Aktor pracuje obecnie na planie nowego filmu Michaela Bay’a „The Island”, jeszcze w tym roku zobaczymy go w komedii „Beauty Shop”.

W roku 2003 Hounsou wystąpił w filmie „Lara Croft Tomb Raider: Kolebka życia”, wyreżyserowanym przez Jana De Bonta, i w „Biker Boyz” z udziałem Laurence’a Fishburne’a. Widzowie najbardziej pamiętają go jednak z roli gladiatora Juby w wyreżyserowanym przez Ridley’a Scotta, nagrodzonym Oskarami epickiem filmie „Gladiator”, w którym partnerował Russellowi Crowe. Rok wcześniej wcielił się w postać Abou Fatma w filmie Shekhara Kapura „The Four Feathers”, w którym zagrali także Heath Ledger i Kate Hudson. W roku 1997 otrzymał nominację do Złotego Globu, przyznaną mu za rolę przywódcy zbuntowanych niewolników w filmie Stevena Spielberga „Amistad”.

Honsou urodził się w Beninie, w Afryce Zachodniej, mając 13 lat przeprowadził się do Paryża. Kiedy miał 22 lata, odkrył go projektant mody Thierry Mugler, który natychmiast wykorzystał go w trakcie kilku kolejnych kampanii reklamowych. Hounsou wystąpił potem w kilku wysokobudżetowych teledyskach, pracował dla czołowych reżyserów tej branży. Kiedy jego kariera międzynarodowego modela nabrała rozmachu, przeprowadził się do Los Angeles, nauczył się angielskiego i zaczął ubiegać się o role. Po raz pierwszy wystąpił w popularnym serialu „Beverly Hills 90210”. Wkrótce otrzymał stałą rolę w serialu „Ostry dyżur”. Jego występ w teledysku Janet Jackson „Love Will Never Do Without You”, zwrócił na niego uwagę agentów i reżyserów castingów, dzięki czemu otrzymał role w filmach „Gwiezdne wrota”, „Unlawful Entry” i „Deep Rising”, a wkrótce potem w przełomowym dla jego kariery „Amistad”.
Hounsou ostatnio ponownie pracuje dla telewizji, ma stałą rolę w popularnym serialu stacji ABC „Alias”, w którym w roli głównej występuje Jennifer Garner.

Gavin Rossdale (Balthazar) zdobył sobie światową sławę jako wokalista, gitarzysta i autor piosenek rockowego zespołu Bush. W minionym roku zagrał w komedii Brittany Murphy „Little Black Book” i w dramacie Davida Anspaugha „The Game of Their Lives”. Rola Balthazara w filmie „Constantine” jest jak dotychczas największą w jego karierze aktorskiej.
Zespół Bush powstał w Londynie w roku 1992. Grupa wydała swój debiutancki album, zatytułowany „Sixteen Stone”, w roku 1994. Niespodziewanie dla wszystkich płyta doskonale się sprzedawała, w roku 1996 dotarła do Top 10. Następny album, „Razorblade Suitcase”, w Stanach Zjednoczonych zadebiutował na pierwszym miejscu listy przebojów. Dużym uznaniem krytyki i fanów cieszyły się także cztery kolejne płyty grupy, które łącznie sprzedały się w nakładzie powyżej piętnastu milionów egzemplarzy.
Latem 2002 ukazał się pierwszy solowy singiel Rossdale’a, zatytułowany „Adrenaline”. Można go było usłyszeć w filmie Vina Diesela „XXX”. Piosenkarz wykonywał także wraz z grupą Blue Man Group tytułową piosenkę w filmie „Terminator 3: Bunt maszyn”. Rossdale założył nowy zespół, Institute, którego pierwszy album ukaże się w tym roku nakładem wytwórni Interscope Records.

Peter Stormare (Szatan) miał niezwykle pracowity rok. Zakończył właśnie prace na planie filmu „The Brothers Grimm” w reżyserii Terry’ego Gilliama, w którym w rolach głównych zagrali Heath Ledger i Matt Damon. Wcześniej aktor grał na planie filmu „Birth”, w którym występują Nicole Kidman i Lauren Bacall.

Widzowie widzieli ostatnio aktora w filmie Michaela Bay’a „Bad Boys II”, z udziałem Willa Smitha i Martina Lawrence’a. Stormare w roku 2002 zagrał w siedmiu filmach, w tym w „The Tuxedo”, z udziałem Jackie Chana; w niezależnym filmie „Spun”; w wyreżyserowanym przez Stevena Spielberga „Raporcie mniejszości”; w filmie Johna Woo „Windtalkers”; a także w obrazach „The Beatle Fan” i „Bad Company”, w którym wystąpili Anthony Hopkins i Chris Rock. Można go też zobaczyć w niezależnym filmie „13 Moons”, z udziałem Steve’a Buscemi’ego.

Wśród licznych innych filmów z udziałem aktora, znajdują się: „Czekolada” Lasse Hallstrom, film Larsa Von Teriera „Tańczący w ciemności”, obraz Wima Wendersa „The Million Dollar Hotel”, „8MM” Joela Schumachera, „Armageddon” Michaela Bay’a, filmy braci Coen „The Big Lebowski” i „Fargo”, a także wyreżyserowany przez Stevena Spielberga „Zaginiony świat: Park jurajski”.
Kariera aktorska Stormarea rozpoczęła się w jego ojczystej Szwecji, gdzie grał w królewskim Teatrze Narodowym, w sztukach w reżyserii Ingmara Bergmana. Grał główne role w przedstawieniach „Long Day’s Journey Into Night”, „Miss Julie”, „Król Lir” i „Hamlet”. W tej ostatniej sztuce wystąpił potem także w New York Stage, co zwróciło na niego uwagę widzów i krytyków i pozwoliło na zdobycie pierwszych ról w filmach amerykańskich.
Pomiędzy występami w filmach Stormare często gra na scenie, występuje w produkcjach nowojorskich teatrów Actors Studio i Public Theater. W roku 1990 objął stanowisko dyrektora artystycznego Globe Theatre w Tokio.
Utalentowany aktor założył ostatnio zespół Blond From Fargo, nazwany tak w podzięce za rolę w filmie „Fargo”. Pisze muzykę i gra na gitarze. Zespół nagrywa obecnie swoją pierwszą płytę, która ukaże się na rynku jeszcze w tym roku.


Zobacz galerię zdjęć z filmu
Zobacz plakaty promujące film
Przeczytaj o grze "Constantine"
Zobacz screeny z gry
Przeczytaj wywiady z odtwórcami głównych rol i reżyserem

Opublikowano:

Strona
<<   8 z 9 >>  



Tagi

Hellblazer

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-